Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalı?

Kocaeli kullanışlı web sitesi yapan  firmaları arasında  Sementit Medya deneyimli iş kadrosuyla sizlere web tasarım ve yazılım hizmeti sunar. Müşterilerimize yenilikçi, kullanıcı dostu ve yaratıcı  web tasarımlar sunmaktayız.

Kurumsal web tasarım çalışması kişisel blogların kuruluşunda etkili olan web tasarım çalışmasından daha farklı detayları içermelidir. Çünkü kurumsal web tasarım çalışması sonucunda firmanızı, markanızı, hizmetinizi yansıtan bir tasarım ve web sitesi elde edilmesi temel amaçtır. Sementit Medya olarak temelde bu amaca ulaşmak için hizmet veriyoruz. Kurumsal bir dünyayı ele aldığımızda markanız hiçbir zaman yalnız değildir. Sizinle benzer işi yapan pek çok rakip arasında web siteniz sayesinde öne çıkmanız ve rekabette güç kazanmanız gerekecektir. Bu yüzden her markanın sanal dünyaya ve dış dünyaya açılan kurumsal web siteleri, markanın ihtiyaçlarına, hedef kitlesine, SEO kriterlerine, özgün tasarım, içerik yapısına ve rakip analizi sonuçlarına uygun biçimde tasarlanmalıdır. İçeriğimizde kurumsal web tasarım tanımı, hazırlanma süreci, kazandırdığı avantajlar hakkında bilgi sunuyoruz.

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kısaca bir web sitesi, web yazılım kodlarıyla şekillendirilmiş ve internet ağında varlığını sergileyen paylaşım alanıdır. Kurumsal web sitesi yine aynı şekilde inşa edilen ancak tasarımı ve içerikleri açısından farklılıklar taşıyan, markayı doğru açıklama amacının sergilendiği alandır. Kurumsal web sitesi özgün içeriklere sahip olmalı, markaya ait ürün ve hizmetlere yönelik detayları içermelidir. Markanın logosundan iletişim adreslerine, destek panelinden, blog bölümüne kadar pek çok fonksiyonel yöne sahip olmalıdır.

Kurumsal web sitesinin tüm sayfalarında kurumsal bir tasarım ön plana alınır. Ana sayfa, hakkımızda, referanslar, yönetim paneli, sık sorulan sorular, işler, kategoriler, görseller gibi bölümler sitede bulunmalıdır. Sitede kullanılan renk ve yazı fontu, sekmeler ve menüler markanın imajına uygun tasarlanması yanında estetik kriterine uymalıdır.

Kurumsal Web Tasarım Süreci

Kurumsal web tasarım hizmeti alırken ilgili süreçte pek çok çalışma adımından yararlanabilmeniz gerekir. Kurumsal web tasarım hizmetine dair süreçte temelde şu aşamalar bulunmalıdır:

 • Markanın, firmanın amaçlarının, isteklerinin yansıtmak istediği imajın net şekilde öğrenildiği stratejik planlama çalışması,
 • Rakip, sektör ve anahtar kelime analizi çalışmaları,
 • Firmanın web sitesinde kullanacağı renk, font ve logo gibi detayların belirlenmesi,
 • Yukarıda aşamalara dair kontrol ve gerekli ise revize süreci,
 • Onay ardından web sitesinin kodlanması ve yönetim paneli entegrasyonu,
 • Web sitesinde yer alacak içerik, fotoğraf ve makalelerin daha önceden kurumsal kimlik çalışmasına göre hazırlanan panele eklenmesi,
 • Demolink sunumu,
 • Link üzerinden inceleme ve son revize,
 • Son onay ve sitenin yayına alınması,

İlgili adımlar temel adımlar olarak ele alınmaktadır. Kurumsal web site tasarım hizmetinin bu adımlarının içerisinde alt başlıklar halinde incelenebilecek ek çalışmalar da yer alır. Örneğin sitenin mobil uyumlu hale getirilmesi, kullanıcı deneyimini ve akışını destekleyecek SEO çalışmalarının yapılması şeklinde çoğaltabileceğimiz çalışmalar kurumsal bir web sitesini oluşturmak için gereklidir.

Kurumsal Web Site Ana Sayfası Nasıl Olmalı?

Kurumsal web site ana sayfası, ziyaretçilerinize ve potansiyel müşterilerinize ilk izlenimi sunacağınız yerdir. Bu yüzden estetik, kurumsal, dengeli bir görünümü yansıtması gerekiyor. Sitenin içerisinden aranan ve ulaşılmak istenilen alana rahatlıkla erişimin sağlanabilmesi için ana sayfa net ve sade tasarlanmalıdır. Tüm denge korunurken bir yandan da dikkat çekilmek istenilen yerler ideal biçimde vurgulanmalıdır. Rengarenk, göz yoran tasarımdan ana sayfada uzak durulması daha mantıklıdır.

Bu yüzyılda artık her şeyin teknolojik ve akıllı olanın kullanmaya eğilimliyiz. Kurumsal bir web sitesinin de ziyaretçilerin bu beklentisine yanıt vermesi gerekir. Kısacası, ana sayfanın hızlı açılması ve diğer menülere aktarımında kolay olması bekleniyor. Bunu sağlamak için cep telefonlardan hızlı erişim sağlanabilecek yani mobil uyumluluğu gözeten kurumsal web siteleri inşa edilir. Öte yandan sitenin metinleri bilgi içeren, dil bilgisi kurallarına uyan, arama motorlarını rahatlıkla algıladığı anahtar kelimelerle oluşturulmuş içerikleri yaratacak şekilde hazırlanmalıdır.

Kurumsal Web Tasarımın Avantajları Neler?

Kurumsal web tasarım avantajları denildiğinde akla ilk olarak marka imajının internet dünyasında doğru yansıtılması gelmelidir. Dijital bir çağa ayak uydurabilmiş marka imajını desteklemek için her bir marka kurumsal web sitesine sahip olmayı tercih eder. Kurumsal web tasarım hizmetinin kazandırdığı avantajlar aşağıdaki şekilde açıklanabilmektedir.

 • Markanın kartvizit görevini internet dünyasında üstlenir ve bunun gerçek dünyaya yansımalarının bulunur.
 • Müşterilerinizin size daha hızlı ulaşmasını sağlayan kurumsal web siteleri aynı zamanda yeni-potansiyel müşterilerinizle buluşmanızı sağlarlar.
 • Canlı destek alanı üzerinden müşteri görüşlerini ve sorunlarını değerlendirmenizi, etkileşimi yükseltmenize olanak tanır.
 • Geleneksel reklam sektöründe ödeyeceğiniz rakamlardan çok daha düşük rakamlar ile reklam olanağından yararlanmanızı sağlar. Örneğin sosyal medya reklamları, siteden sosyal medya sayfasına yönlendirme gibi işlemler yapılır.
 • 7/24 açık bir mağazaya sahip olabilmenizi sağlar.
 • SEO uyumlu yapısıyla arama motoru sonuç sıralamasında yükselme şansı kazandırır.
 • Ürün, hizmet ve işleriniz hakkında bilgileri geniş bir kitleye dilerseniz hedef kitlenize ulaştırır.
 • İnternet alışverişinin çok tercih edildiği ve her konunun online olarak araştırılabildiği bu dönemde, internet dünyasında yer alarak pazarlama hedeflerine daha kısa sürede ulaşabilmenizi mümkün kılar.

İlgili avantajların yanında daha pek çok fırsatı size kazandıran kurumsal web tasarım hizmeti ve kurumsal web sitesi, rekabet ortamında geride kalmamak için önem arz eden unsurlardır. Kurumsal web tasarım hizmeti ile ilgili bizden teklif almak için tıklayın.

iletisim@sementit.com – 0262 606 11 42

Sementit.com bir Kocaeli Web Tasarım firmasıdır.

Önceki yazı
Gebze Emlakçılar İçin Sosyal Medya Yönetimi
Sonraki yazı
Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed