“e-Devlet kapısından sevk başvuruları sonlandırılmıştır.” Hatası

Güncelleme: Şuanda “Sevk tarihleriniz 04.08.2020 – 09.08.2020 tarihleri arasındadır, 08.08.2020 tarihine kadar sevk işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.” şeklinde hata ile karşılaşılmaktadır.

Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve Sevk Başvurusu ekranına bakıldığında uyarı şu şekildedir: “Er EYLÜL 2020’inci Sınıflandırma Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz yukarıdadır. 31/08/2020 – 03/09/2020 (hariç) tarihleri arasında e-Devlet Kapısı üzerinden veya en yakın askerlik şubesine giderek sevk belgenizi almanız gerekmektedir.” Yani 31 ağustos ve 3 eylül tarihlerinde asal başvuruların yapılamayacağı bu durumda aşikardır. Asal Sevk Başvuru ekranına yarından itibaren 2 Eylül’e kadar ulaşabileceksiniz.


E-devlet’te “e-Devlet kapısından sevk başvuruları sonlandırılmıştır.” şeklinde hata ile karşılaşıp 31 Ağustos tarihinde sevk işlemleri başlayan bireyler için bu yazıyı hazırladık.

Öncelikle e-devlet kapısı üzerinden koronavirüs anketi kaldırılmış olsa Kasım celbi için MSB anketi e-devlet üzerinden yapılması söz konusu değildi. Bundan dolayı covid-19 önlemleri kapsamı için gönlünüzü ferah tutabilirsiniz.

Yapılması gereken, 31 Ağustos tarihinde e-devlet hesabınıza giriş yaparak Asal Sevk Başvuru bağlantısına tıklamalısınız ve koronavirüs anketini doldurmalısınız. Eğer 31 Ağustos tarihinde yine aynı sorunla karşılaşılması durumunda size en yakın askerlik şubesine gidip durumunuz anlatılmalıdır. Yetkili koronavirüs anketini doldurmanızı sağlayacaktır ve sonrasında bir sağlık merkezine yönlendirecektir.

Gittiğiniz sağlık merkezinde koronavirüs testinizi olacaksınız ve açıklanmasını bekleyeceksiniz. Test sonucunuz negatif çıkarsa sevk belgenizi almanızda bir sakınca görünmeyecektir. Pozitif çıkma durumunda ise sevk işlemleriniz bir sonraki döneme kalacaktır.

Koronavirüs testi olduğunuz günden itibaren 5 gün içerisinde sevk belgesini alamazsanız askerlik döneminiz bir sonraki celp ve sevk dönemine sarkacaktır.

 1. Emre diyor ki:

  e-Devlet kapısından sevk başvuruları sonlandırılmıştır. Korona virüs test anketini nasıl dolduracağız. Şimdi ne yapmamız gerekiyor hata düzeltilecek mi?

 2. Aytaç diyor ki:

  Bende askerlik için hastaneye gittim test olmaya test yapmadılar sadece sağlık bakanından gelen bir tane yazıyı bana verdiler ve test yapmıyoruz dediler ve gönderdiler bunun hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi!

  • Cüneyt diyor ki:

   09:58 itibari ile sevk başvurusunu yaptım ilk Cov-19 testini geçersiz saydıkları için 10:30da tekrar teste girdim sevki alabilmek için sonucu bekliyorum.

    • Cüneyt diyor ki:

     8:30da bulunduğum ilde ki askerlik şubesine gittim e devlet üzerinden sevk alamadığını beyan ettim sistem yoğunluğu sebebiyle alamıyorsun biraz bekle düzelir dediler akabinde her 10 dakikada bir sisteme giriş yapmaya başladım ve saat 10 olmadan başvuruyu verdi çevremden aldığım duyumlara göre her 3 kişiden biri farklı tarih sorunu yaşıyor beklemek şart gibi görünüyor

     • Emre diyor ki:

      Teşekkür ederim. Sanırım dediğin gibi bekleyeceğiz sürekli deneyeceğiz. Bende aradım askerlik şubesini sistemsel hata var dediler. Beklememiz gerekiyormuş.

 3. selim diyor ki:

  12.22 itibariyle bazılarımızda Sevk tarihleriniz 04.08.2020 – 09.08.2020 tarihleri arasındadır, 08.08.2020 tarihine kadar sevk işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. hatası vermektedir.

 4. mustafa diyor ki:

  ben bu sabah askerlik şubesine gittim edevlet üzerinden kovid formu doldurulmuyo dediler. şubeden doldurdum aonra testi oldum sonuçlar 2 güne gelir sonra edevletten sülüsünü alabilirsin dediler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir